Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Çaltıözü Mahallesi’nde devam eden asfalt kaplama çalışmalarını ziyaret ederek yapılan çalışmaları gözlemledi.


Başkan Otgöz asfalt denetiminde

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Çaltıözü Mahallesi’nde devam eden asfalt kaplama çalışmalarını ziyaret ederek yapılan çalışmaları gözlemledi.

Asfalt kaplama çalışmalarına ara vermeden devam eden Seydikemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarına Çaltıözü Mahallesi'nde devam ediyor. Devam eden asfalt kaplama çalışmalarını yerinde inceleyen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, çalışmaların hızlandırılması konusunda talimatlar verdi. Bölge halkı ile bir süre sohbet eden Başkan Otgöz, belediyenin sürdürdüğü çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Hizmet devam edecek

Asfaltlama çalışmalarını hızla sürdürdüklerini aktaran Başkan Yakup Otgöz, şunları söyledi: “Hedefimiz büyük, gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz. Bütçe sıkıntımız yok ama cenabı allah yardım ettiğim müddet gideceğiz. Havalar soğuduğu zaman hava koşullarından dolayı çalışmalarımıza ara vereceğiz. Şimdi yollara sathi asfalt seriyoruz. Parke çalışmalarımız devam ediyor. Asfalt ve parke çalışmaları yaparak mahallelerimizi tozdan ve çamurdan kurtarıp modern görünüme kavuşturacağız. Vatandaşlarımıza ve kendimize bu konuda söz verdik.  Mahallelerimizde çok daha güzel hizmetler yapmayı hedefliyoruz. Seydikemer’de yaşayan her bir vatandaşımız bu hizmetleri fazlasıyla hak ediyor. En büyük çabamız vatandaşlarımıza yapılması geç kalınmış hizmetleri hızlı bir şeklide yapmaktır. Belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü bu konuda üstün bir gayret göstermekte çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyorlar. Hep birlikte ilçemizin gelişip güzelleşmesi için çalışıyoruz.  Her zaman söylediğim gibi “Biz birlikte Seydikemer’iz.” şeklinde konuştu.

Hedeflerimize bir bir ulaşıyoruz

Çaltıözü Mahalle Muhtarı Muhsin Alaşan, “2014 yılındaki  seçimden sonra Yakup başkanla yapmış olduğumuz toplantılarda bizlere söz vermişti mahallelerimizde bir tane çamurlu yol bırakmayacağız diye, Allah razı olsun şuanda görüyorsunuz, biz çocukluğumuzda asfaltı otobüs yollarında Kaş-Antalya yollarında gördük, aynı şekilde parke yollarını da il ilçe yollarında gördük. Yakup başkan ucra köşelere asfaltı ve parkeyi getiriyor. Bizleri Hedeflerimize birbir ulaştırıyor, mahalle halkımız ve muhtarlık adına kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz, allah onları başımızdan eksik etmesin” diye konuştu. 

 Asfalt inceleme gezisinde Başkan Yakup Otgöz’e, Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Fen İşleri Müdürü Muammer Acar, Çaltıözü Muhtarı Muhsin Alaşan da eşlik etti. Başkan Yakup Otgöz’ün yapılan asfalt incelemeleri vatandaşlarımızın kazasız belasız yol almaları için kurban kesilip duasının okunmasıyla son buldu.  

Değerli sakinlerimiz asfaltlanması söz konusu yerlerle ilgili gerekli planlama çalışmalarımız Fen İşleri Müdürlüğümüzce yapılmaktadır. Sizde takdir edersiniz ki mevcut asfaltlanan yollar tamamlandıkça diğer mahallelerimizin yol sorunlarını giderebiliyoruz. Mahallelerimizin asfaltlanma çalışmalarında yapım süresinde değişiklikler söz konusu olabiliyor. Bazı mahallelerimizde 5 gün süren asfaltlama çalışmalarımız, başka bir mahallemizde mevki ve bulunduğu fiziki konuma göre değişiklik gösterebiliyor. Vatandaşlarımızın iyi hizmet alıp, rahat ve konforlu bir yaşam sürmesini sağlamak bizim en önemli görevimizdir, görevimizin bilinciyle mesai gözetmeksizin gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başkanımızın da özellikle üzerinde durduğu bu konuyu kendi talimatlarıyla, kış gelmeden yapabildiğimiz kadar çok mahalle yollarımızı yapıp, kalan yolların çalışmalarını da hava koşullarının el verdiği bir dönemde tamamlamaktır. Tüm mahallelerimizin asfaltlanma çalışmalarını sonuçlandıracağız. “Biz birlikte Seydikemer’iz” Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür eder,  iyi günler dileriz.  


Okunma Sayısı: 2842