Başkan Yakup Otgöz, Fethiye muharip şehit ve gazi aileleri yardımlaşma ve dayanışma derneği’nin çelenklerini Atatürk anıtı önüne koyması ile başladı.


Tören 19 Eylül günü Hükümet Konağı önünde Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Fethiye muharip şehit ve gazi aileleri yardımlaşma ve dayanışma derneği’nin çelenklerini Atatürk anıtı önüne koyması ile başladı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam eden törenler Fethiye muharip şehit ve gazi aileleri yardımlaşma ve dayanışma derneği üyesinden günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sürdü. “Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışık bir millet değildir. Ulusumuzun tarihinde islam öncesi ve sonrası şehitlik ve gazilik onuru vardır.  Her Türk bu onura kavuşmak için ulusu, yurdu, bayrağı ve kutsal değerleri için savaşmaktan asla kaçınmaz. Ecdadımız can verirken  bir o kadarda yaralanmıştır. Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş savaşında yaşamıştır.  “Ya istiklal, Ya Ölüm” bunu en güzel anlatan sözlerdendir” dedi.


Okunma Sayısı: 3518