BAŞKAN’IMIZ YAKUP OTGÖZ; “KİTAPLARA SIKI SIKI SARIL”


SEYDİKEMER’DE KİTAP KURTLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

İlçemizde 57’nci Kütüphane Haftası dolaysıyla düzenlenen etkinlikte en çok kitap okuyan çocuklar ödüllendirildi. Kütüphane Haftası anısına çocuk kategorisinden en çok kitap okuyan Aylin Karalar ödülünü Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’ün elinden aldı

///

İlçemiz’de bu yıl 57. Kütüphane Haftası düzenlenen programla kutlandı. İlçe Halk Kütüphanesi salonunda gerçekleştirilen programa Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, Seydikemer İlçe Halk Kütüphane Sorumlusu Naciye Akkuş, Kültür ve Turizm Fethiye Şube Müdürü Saffet Dündar, öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde sınırlı imkânlarla gerçekleştirilen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.  Programda günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan İlçe Halk Kütüphane Sorumlusu Naciye Akkuş, kitapların yeni dünyaları keşfetmede önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Konuşmanın ardından Seydikemer Şehit Gürcan Akan İlkokul’u 3/A sınıfı öğrencilerinden Alihan Karakaş, Hasan Turan’nın ‘Kütüphane’ adlı şiirini, Osman Alagöz de                                                      Bora Bey’in  ‘Kitabın Sitemi’ adlı şiirini seslendirdi.

EN ÇOK KİTAP OKUYANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Program kütüphane haftasına özel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerin takdimiyle devam etti. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Belediye Başkanımız Yakup Otgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ile Kültür ve Turizm Fethiye Şube Müdürü Saffet Dündar’ın elinden aldı. Yetişkin kategorisinden oğlu Mehmet Burak Gölyeri için kitap alan Murat Gölyeri’ye ödülünü Başkanımız Yakup Otgöz takdim etti.

BAŞKAN’IMIZ YAKUP OTGÖZ; “KİTAPLARA SIKI SIKI SARIL”

Kitap okuma yarışmasında çocuk kategorisinden en çok kitap okuyan Aylin Karalar’ın ödülünü Belediye Başkanımız Yakup Otgöz verdi. Kitapsever öğrenciyi tebrik eden Başkanımız Yakup Otgöz, Karalar’a kitaplara her zaman sıkı sıkı sarılmasını ve okumayı hiç bırakmaması tavsiyesinde bulundu.

Çocuk kategorisinde en çok kitap okuyarak dereceye giren bir diğer öğrenci Esila Çatal’a ise ödülünü Kültür ve Turizm Fethiye Şube Müdürü Saffet Dündar takdim etti.

Belediye Başkanımız Otgöz, günün anısına, Seydikemer İlçe Halk Kütüphane Sorumlusu Naciye Akkuş’a hediye takdim edip görevinde başarılar diledi.

57’nci Kütüphane Haftası programı kütüphane içerisinde okuma etkinliği ile devam edip ‘Sıradışı Okurlar Belgeseli’nin izlenmesiyle sona erdi.

 

 

 

 


Okunma Sayısı: 1691