SEYDİKEMER’DE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI


SEYDİKEMER’DE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıldönümü dolayısıyla Seydikemer’in ‘İkiz Kuleleri’ bahçesindeki Atatürk heykelinin önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. 

Cumhuriyet Bayramı’nın 97’nci yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Seydikemer’de de gurur ve coşkuyla kutlandı. Seydikemer’in ‘İkiz Kuleleri’ olarak  adlandırılan yeni İçemizHizmet Binası ve Kaymakamlık Binası bahçesinde organize edilen tören pandemi koşulları gözetilerek düzenlendi. Hijyen, Maske ve Mesafe kuralları gözetilerek gerçekleştirilen törene; Seydikemer Kaymakamı Ahmet Güneri, İlçemiz Belediye Başkan Vekili Zeynep Yalçınsoy, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak ve Mustafa Karakuş, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, Seydikemer İlçe Jandarma Komutanı Sadık Çetin, siyasi partilerin ilçe başkanları, Seydikemer Belediyesi birim müdürleri, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı mehmet Güven ve Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları katıldı. Seydikemer Belediyesi tarafından çelenk sunma töreni öncesi yaşamını yitiren Belediye personellerinin hayrına lokma dağıtımı yapıldı. Lokma dağıtımının ardından Atatürk heykeline çelenk sunma törenine geçildi. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çelenk sunma töreni, Seydikemer Kaymakamlığı ve Seydikemer Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasının ardından, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.


Okunma Sayısı: 1469