Seydikemer Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Mütevelli Heyeti Oluşturuluyor


Hayvancılık İhtisas OSB’nin kuruluşunda yer alacak kurum ve kuruluşların temsilcileri, Seydikemer Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için bir araya gelip, projenin son durumunu değerlendirdi.

Seydikemer’de kurulması planlanan Tarıma Dayalı Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün ev sahipliğinde Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu’nun başkanlığında toplanıldı. Toplantıya Seydikemer Belediyesi Başkan Yardımcıları Mustafa Karakuş ve Mustafa Ali Türkan, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Seydikemer İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Engin Maraşlı, Fethiye Seydikemer İlçeleri Süt Üreticileri Birliği İktisadi İşletmesi Başkanı Turgut Tokmak, Seydikemer Belediyesi İmar Müdürü Osman Şimşek, FTSO Genel Sekreter Vekili Av.Ezgi Kullukçu katıldı.

Toplantının açılışını yapan Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, “Bugünkü toplantımızın konusu Seydikemerde Tarıma Dayalı Hayvancılık İhtisas OSB’nin oluşumu ile alakalı bir istişare toplantısıdır. Toplantımızda mevcut organize sanayi bölgesinin ana unsurlarından biri olan müteşebbis heyetin teşekkülü ile alakalı değerlendirme yapılacak bir de OSB’nin kurulması düşünülen yerle ilgili problemler nedir ne değildir, bunları masaya yatırarak önümüzde ne gibi sorunlar var, çözümü nedir, yol haritası belirlenecek. Ben temenni ediyorum ki bu toplantı başarılı olsun, verimli sonuçlar ortaya çıkartsın. Fethiye ve Seydikemer için yapılan bu toplantıların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Toplantıda ilk olarak Tarıma Dayalı Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanan arazinin son durumu ve yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

Toplantıda mütevelli heyetinde yer alabilecek kurum ve kuruluşlar da görüşüldü. Bu kapsamda mütevelli heyetinde Seydikemer Belediyesi, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Seydikemer Ziraat Odası ve Fethiye Seydikemer İlçeleri Süt Üreticileri Birliği İktisadi İşletmesi, Muğla Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Muğla Ticaret Borsasının olmasına, bölgede hayvancılık üretimi yapan kooperatiflerle de görüşülmesine, konunun ayrıca Muğla Valisi Esengül Civelek ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile de istişare edilmesine karar verildi.


Okunma Sayısı: 3453