İlçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Seydikemer Kapalı spor salonunda törenle kutlandı.


İlçemizde eğitim veren çeşitli okulların öğrencilerinin birçok sahne gösterisi düzenlediği törende renkli görüntüler ortaya çıktı. Saygı duruşu ile başlayan program İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Gençliğin Ata’ya cevabı ve çeşitli gösteriler ile devam etti. Halk oyunlarından jimnastik gösterisinden koro şarkılarının söylenmesine kadar birçok farklı gösterinin ortaya konduğu törene vatandaşlarımızın da ilgisi yoğun oldu.

Günün anlam ve önemini ifade eden Belediye Başkanımız Yakup Otgöz; ‘’Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize adanmış güzel ve anlamlı bir gün. 19 Mayıs bizim tarihimizin önemli bir parçası, bizler de her yıl çeşitli etkinliklerle 19 Mayıs’ı kutluyoruz. Resmi bayramları sadece bir gün değil yaptığımız programlarla 1 hafta boyunca kutluyoruz. Gençlerimizin milli bilinç ve duygularının daha da pekişebilmesi adına elimizden gelen çaba ve gayreti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın  99. yıl dönümü vesilesiyle sizleri kutluyorum.” dedi.

 "Gençlerimize, inanıyor ve güveniyorum."

İlçe Kaymakamımız Haktan Gökçekuyu ise; ‘Tüm gençliğin bayramını kutluyorum. Bu vatan gençlerimize emanet ve ben gençlerimizin üzerlerine düşen görevlerini layıkıyla yerine getireceklerine inanıyorum ve onlara güveniyorum. 19 Mayıs vesilesi ile de tekrardan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.’’ dedi.

Konuşmaların ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen çeşitli spor müsabakaları ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, protokol tarafından ödül ve kupaları takdim edildi.


Okunma Sayısı: 2543