Şehit Gürcan Akan ilkokulu konferans salonunda, 12 Mart İstiklal Marşı’ nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’ u Anma Programı düzenlendi.


12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma etkinlikleri kapsamında, Seydikemer Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünün hazırlamış olduğu programa, Seydikemer İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Belediye Başkan Vekili Ömer Faruk Yavaş, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Kaynak, İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bahadır İyilikçi, Siyasi Partilerin ilçe başkanları, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Kuran-ı Kerim Tilaveti 10/B sınıfı öğrencisi Ramazan Türkmen tarafından okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı tarih öğretmeni Faruk Çağlar yaptı. İstiklal Marşı’mızın yazılması, Milli Marş olarak seçilme süreci, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı video ve slayt eşliğinde izleyicilere anlatıldı. Okul korosu öğrencileri tarafından “İstiklal Marşı” oratoryosu seslendirildi. Daha sonra 11/B sınıfı öğrencisi Gülümser Güngör’ün okuduğu ”Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor” adlı şiir salondaki herkese duygu dolu anlar yaşatırken, Program Seydikemer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Asımın Nesli ” adlı oyun gösterisiyle devam etti.

Program sonunda İstiklal Marşı´nı Ezbere En Güzel Okuma yarışması sonucunda birinci olan öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Belediye Başkan Vekili Ömer Faruk Yavaş ve İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur tarafından verildi.


Okunma Sayısı: 415