YAZAR ÖZGÜR BALPINAR, SEYDİKEMERLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU


SEYDİKEMER OKUYOR

YAZAR ÖZGÜR BALPINAR, SEYDİKEMERLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "Okur Gezer Yazar" Projesi kapsamında Seydikemer’de Yazar Buluşması etkinliği gerçekleştirildi.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı ve yaratıcı yazma alışkanlığı kazandırmak, okuduğunu anlama ve düşünme becerilerini geliştirme, kütüphaneleri keşfetme ve onlardan yararlanma potansiyellerini arttırmak amacıyla Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "Okur Gezer Yazar" Projesi çerçevesinde Seydikemer’de Yazar Buluşması etkinliği düzenlendi. Seydikemer Belediyesi ve Su Kitapevi iş birliğince düzenlenen etkinlikte Yazar Özgür Balpınar Söyleşisi gerçekleşti.

Seydikemer Kaymakamlık Toplantı Salonunda düzenlenen Yazar Buluşmasına; Seydikemer Belediye Başkan Vekili Bayram Önder Akdenizli, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San, Belediye Birim Müdürleri, Daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yazar Buluşması’nda ilk olarak Gölbent Ramazan Patat Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Bekir Aydemir, proje hakkında bilgilendirmede bulundu. Daha sonra gönüllü ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen ödüllü kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Seydikemer Belediye Başkan Vekili Bayram Önder Akdenizli, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından Yazar Özgür Balpınar öğrencilerle bir araya gelip söyleşi verdi. Söyleşinin sonunda öğrencilerin kitaplarını imzalayan Yazar Özgür Balpınar, etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

 

 


Okunma Sayısı: 395