AFETLERDEN KORUNMA BİLİNCİ AŞILANDI


KIZILAY, SEYDİKEMER’DE AFET GÖNÜLLÜLERİ YETİŞTİRİYOR

Türk Kızılay Muğla Şubesi koordinesinde Seydikemer Belediyesi ve Kızılay Seydikemer Temsilciliği iş birliğiyle “Kızılay Afet Gönüllüleri Yetiştiriyor” projesi kapsamında eğitim verildi. Eğitim sayesinde afetler ve afetlerden korunma bilinci oluşturuldu.

Türk Kızılay Muğla Şubesi koordinesinde Seydikemer Belediyesi ve Kızılay Seydikemer Temsilciliği iş birliğiyle “Kızılay Afet Gönüllüleri Yetiştiriyor” projesi kapsamında, Belediye Toplantı salonunda teorik ve uygulamalı olmak üzere eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Eğitim programına, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı ve Seydikemer Kızılay Temsilcisi Mustafa Karakuş, İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma personeli,Belediye Birim Müdürleri, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile Türk Kızılay gönüllüleri katıldı.

AFETLERDEN KORUNMA BİLİNCİ AŞILANDI

Türk Kızılay İzmir Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürlüğü’nde görevli Afet Uzmanı Efe Keleş, eğitimin ilk oturumunda katılımcılara afet ve korunma bilinci konulu sunum yaptı. Deprem, sel su baskını, heyelan, çığ düşmesi ve orman yangını afetleri anında Türk Kızılay gönüllülerinin neler yapması gerektiğini aktaran Afet Uzmanı Efe Keleş, olası bir afet durumunda hayatta kalabilmek için uyulması gereken kuralları video ve fotoğraf sunumu eşliğinde anlattı.

ÇADIR KURMA EĞİTİMİ VERİLDİ

Eğitimin ikinci bölümü Seydikemer Belediyesi Hizmet Binası önünde yapıldı. Uygulamalı olarak gerçekleşen eğitimin ikinci bölümünde afet malzemeleri tanıtılıp, çadır kurma anlatıldıAcil afet durumunda barınma, toplu yerleşim ve kamp alanlarının kurulumu hakkında da katılımcıları bilgilendiren Türk Kızılay İzmir Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürlüğü’nde görevli Afet Uzmanı Efe Keleş, program sonunda eğitime katılan gönüllülerin sorularını da cevaplandırdı.


Okunma Sayısı: 967