Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz'den 30 Ağustos Zaferi'nin 98'nci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.


Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz'den 30 Ağustos Zaferi'nin 98'nci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 98. Yılını kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşadıklarını ifade Bakanımız Yakup OTGÖZ mesajında ​​şu görüşlere yer verdi: Yüce Türk milleti şanlı tarihinden aldığı kahramanlığı ve vatan severliğiyle varlığına son vermek isteyen yedi düvele karşı dik durmuş ve eğer söz konusu vatan ise hiçbir engelin bağımsızlık yolunda kendini engelleyemeyeceğini göstermiştir.

Milletimiz türlü yokluğa, zorluğa ve imkansızlığa rağmen özgürlük mücadelensinden vazgeçmemiş, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde,bayrağına ve vatanına canı pahasına sahip çıkmıştır. 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da milletimizin kesin zaferiyle sonuçlanan tarihinin dönüm noktalarındadır. Bu sayede Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. 30 Ağustos aynı zamanda Türk milletinin şerefli ecdadından aldığı vatan millet sevdası mirasının net bir tezahürüdür. ”.


Sayın Başkanımız mesajının son bölümünde:''30 Ağustos Zaferi'nin 98'nci yıl dönümü   münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, onların yolundan azim ve kararlılıkla yürüyeceğimizi temin ediyorum.Allah mekanlarını cennet eylesin”


Okunma Sayısı: 93