İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Şehit Gürcan Akan ilkokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.


12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma etkinlikleri kapsamında Zorlar Şehit Jandarma Onbaşı Hasan Küçükçoban Ortaokulu Müdürlüğünün hazırladığı programa, Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Belediye Başkanı Yakup Otgöz, İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, İlçe Jandarma Komutanı Yüzb. Mehmet Şenyiğit, Siyasi Partilerin ilçe başkanları, kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Zorlar Şehit Jandarma Onbaşı Hasan Küçükçoban Ortaokulu Müdürü Nazmi Doğan günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

İstiklal Marşı’mızın yazılması ve Milli Marş olarak seçilme süreci, Mehmet Akif Ersoy’un hayatının slayt eşliğinde izleyicilere anlatıldı. Daha sonra 6. sınıf öğrencisi Elanur Saraçoğlu’nun okuduğu ”Bayraksız Olamam” adlı şiir salondaki herkese duygu dolu anlar yaşatırken, Program Zorlar Şehit Jandarma Onbaşı Hasan Küçükçoban Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “12 Mart İstiklal Marşı ” adlı oratoryo gösterisiyle devam etti.

Program sonunda İstiklal Marşı´nı Ezbere En Güzel Okuma yarışması sonucunda birinci olanlara ödülleri verildi. İlkokul seviyesinde Şehit Gürcan Akan İlkokulu öğrencisi Beyza Güney birinci olarak ödülünü Kaymakam Haktan Gökçekuyu’dan, Ortaokullar seviyesinde Kayadibi Şehit Er Feruz Zorlu Ortaokulu öğrencisi Emine Zeynep Ertürk birincilik ödülünü Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’den, liseler seviyesinde Prof. Dr Ayhan Önder Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi İsmail Kaplan birincilik ödülünü İlçe Jandarma Komutanı Yüzb. Mehmet Şenyiğit’ten aldı.


Okunma Sayısı: 2854