Seydikemer Belediyesi tarafından yetim ve öksüz çocukları ile şehit ve gazi yakınlarına iftar programı düzenlendi.


Seydikemer Belediyesi tarafından yetim ve öksüz çocukları ile şehit ve gazi yakınlarına yönelik düzenlenen iftar programında, çocuklara Seydikemer Belediyesi 150’şer TL bayram harçlığı verdi. Çocuk başına düşen 150 TL’lik bayram harçlığının takdimini ise Kaymakam Haktan Gökçekuyu ve Belediye Başkanı Yakup Otgöz’le birlikte yaptı

Seydikemer Anadolu Lisesi bahçesinde verilen iftar yemeğine şehit ve gazi yakınları, öksüz ve yetim çocuklar ile velileri katılırken; programa Kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği yetkilileri katıldı.

Ezanın ardından İlçe Müftüsü Zekeriya Bülbül tarafından iftar duası okunurken; masaları tek tek dolaşarak konuklara ‘hoş geldiniz’ diyen Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve Başkan yardımcıları Mustafa Karakuş, Ramazan kaynak,  iftarlarını da vatandaşlarla beraber açtı.

Üç koldan dağıtılan yemeğin ardından kısa bir selamlama konuşması yapan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz “Bu gün Seydikemer için, belediyemiz için özel bir gün” diye başladığı konuşmasında yalnız olmadıklarını, arkalarında Kaymakamlık ve Seydikemer Belediyesinin olduğunu hatırlatarak her zamanın sizlerin yanındayız. Bugüne kadar şehit olan, tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Çocuklarımıza bayram harçlığı vereceğiz onları sevindireceğiz. Tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan bayramınınızı tebrik ediyorum dedi.

 Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu ise, Ramazan ayının ve birlikte oruç açmanın önemine değindi. Kaymakam Gökçekuyu, bu birliği, beraberliği sağlayan Seydikemer belediyesine, başkan Yakup Otgöz’e ve belediye personeline teşekkür etti.

Seydikemer Belediyesi çocuklara toplamda 150’er TL’lik hediyelerini Kaymakam Haktan Gökçekuyu, Belediye Başkanı Yakup Otgöz, başkan yardımcıları Mustafa Karakuş ve Ramazan Kaynak, Seydikemer Müftüsü Zekeriya Bülbül, Orman işletme müdürü Ömer Kakraman’ın elinden aldı.


Okunma Sayısı: 2975