24 Kasım Öğretmenler Günü, Seydikemer’de düzenlenen programla kutlandı


SEYDİKEMER’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü, Seydikemer’de düzenlenen programla kutlandı. Seydikemer Belediyesi ve Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk sunmayla başlayan program Seydikemer Şehit Alper Seven Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda düzenlenen programla devam etti. Programda bölücü terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmenler türküler eşliğinde anıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm yurtta olduğu gibi Seydikemer’de de törenle kutlandı. Seydikemer Belediyesi ve Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk sunma törenine; Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Seydikemer İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Hakan Tur, Seydikemer İlçe Emniyet Müdür Vekili Elif Ergen, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır, MHP Seydikemer İlçe Başkan Vekili Yusuf Bağırcı, İYİ Parti Seydikemer İlçe Başkanı Sevgi Nurten Güler, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, Seydikemer İlçe Müftüsü Orhan Turan, daire amirleri, belediye birim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Tören, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi. Törenin ardından Seydikemer Şehit Alper Seven Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda düzenlenen programa geçildi.

Buradaki program Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San yaptı. San; “Öğretmen insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekli bilgileri edinmelerine yardımcı olandır. Yatırımların en büyüğü insana yapılan yatırımdır. Öğretmenlik görevi zor ama ulvi bir görevdir. Öğretmenin şekillendirdiği öğrenciler toplumun yarına umutla bakmasını sağlayacaktır. Hepimizin hayali güçlü bir Türkiye, güçlü bir gelecek. Güçlü bir geleceği tesis edebilmek için güçlü öğretmenlere ihtiyaç vardır. Biz sizlerin gücünüze inanıyoruz. Eğitime hizmet adına yardımlarını esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımıza, değerli daire amirlerimize, Seydikemer esnafına, siyasi parti ilçe başkanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına eğitim camiası adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San’ın konuşmasının ardından 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında ‘Hizmet Şeref Belgesi’ almaya hak kazanan Karaköy İlkokulu Öğretmeni Ramazan Gönen’e belgesini Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz takdim etti.

Programda kıdemli öğretmenleri temsilen Seki Şehit İsa Topal Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmeni Fatoş Arslan ve mesleğe yeni başlayan öğretmenleri temsilen Şehit Gürcan Akan İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Fatmagül Tombak konuşma yaptı.

ŞEHİT ÖĞRETMENLER TÜRKÜLER EŞLİĞİNDE ANILDI

Konuşmaların ardından Kıncılar Akbük Mahallesi İlkokulu Müdür Yardımcısı Dilek Öztürk ve sınıf öğretmeni Kemal Düzgün tarafından ‘Ben Öğretmenim Çocuklar’ isimli şiir okundu. Daha sonra Kıncılar Akbük Mahallesi İlkokulu öğrenci korosu öğretmenleri eşliğinde şarkılar söyledi.

Programda PKK tarafından şehit edilen öğretmenler de unutulmadı. Kıncılar Akbük Mahallesi Ortaokulu öğretmenleri ‘Ölümsüz Öğretmenler Oratoryosu’ ile şehit öğretmenlerin fotoğrafları eşliğinde türküler söyledi. Her bir öğretmenin isminin söylenip hikayesinin anlatıldığı Oratoryoyu izleyenler duygusal anlar yaşadı.  Program resim sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

 

 


Okunma Sayısı: 988