DEPREMDE YAŞAMINI YİTİREN ALİ BİLDİRİCİ İLÇEMİZ SEYDİKEMER'DE DEFNEDİLDİ


DEPREMDE YAŞAMINI YİTİREN ALİ BİLDİRİCİ İLÇEMİZ SEYDİKEMER'DE DEFNEDİLDİ

Muğla’dan İzmir’de yaşayan oğullarını eşi ile birlikte ziyarete giden ve depremde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Ali Bildirici’nin cenazesi bugün ilçemiz Seydikemer’de toprağa verildi. Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Bildirici'nin de akrabası olan Ali Bildirici'nin cenazesine çok sayıda vatandaş katıldı.

İzmir’de yaşayan göz doktoru oğlu Çağdaş Bildirici’nin yanına giden  Ali Bildirici, Rızabey apartmanında bulunduğu sırada meydana gelen 6,6’lık depreme yakalandı. Depremde bina yıkılırken, Bildirici, eşi ve oğlu enkaz altında kaldı. Depremde Ali Bildirici ile aynı evde olan eşi ve oğlu Çağdaş’ın farklı odalarda oldukları için kurtuldu, Ali Bildirici ise hayatını kaybetti.

İzmir depreminde yaşamını yitiren Seydikemerli Ali Bildirici’nin cenazesi İlçemiz Seydikemer'in Atlıdere Mahallesi’nde ikindi namazına müteakip defnedildi. Covid-19 salgını nedeniyle pandemi koşullarına uygun olarak kılınan cenaze namazında duygusal anlar yaşandı.

Belediyemiz tarafından yapılan açıklamada; "İzmir'de meydana gelen depremde hayatını kaybeden, Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Bildirici'nin de akrabası olan Ali Bildirici'nin vefat haberi bizleri derinden üzmüştür. Merhum Ali Bildirici'ye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz" denildi.


Okunma Sayısı: 2237