BAŞKAN OTGÖZ VE BAŞKAN KARACA’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI


BAŞKANLARDAN ÖRNEK DAYANIŞMA!

BAŞKAN OTGÖZ VE BAŞKAN KARACA’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

Seydikemer Muhtarlar Derneği Teras Cafe ve Restoranda birlik, beraberlik ve dayanışma yemeği düzenledi. Yoğun katılımın olduğu yemeğe Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, Seydikemerli ve Fethiyeli muhtarlar katıldı. Yemekte Başkan Otgöz ve Başkan Karaca Seydikemer ve Fethiye’nin etle tırnak gibi ayrılmaz bir bütün olduğunu dile getirdiler.

Birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğinde ilk olarak konuşan Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven; “2014 yılına kadar Fethiye ile beraberdik, büyükşehir yasası ile birlikte ayrıldık. Ayrılsak da gönül bağlarımızı ayırmamak için birlik, beraberlik ve dayanışma yemeği düzenledik. Başkanlarımız bizim elimiz, ayağımız. Başımız sıkışsa Başkanlarımızın yanına gidiyoruz. Her iki Başkanımın tecrübeleri sayesinde Büyükşehir Yasasının geçiş dönemini çok rahat bir şekilde atlattık. Her iki başkanıma teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN KARACA; “FETHİYE İLE SEYDİKEMER’İ AYRI GÖRMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Fethiye ve Seydikemer’in ayrılmaz bir bütün olduğunu dile getiren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanımızın daveti üzerine buradayız. Dün de bir toplantıda şunu ifade ettim: Fethiye’de bütün pazarcılar odası başkan adaylarını ve o bölgedeki bütün esnaf arkadaşlarımızla toplantı yaptık. Bazı arkadaşlarımız Fethiye’mizde neden Seydikemer Bölgesinden pazarcı arkadaşlarımız gelip, burada satış yapıyor demişti. Ben de ona istinaden bir söz hakkı aldım. Bizler etle tırnak gibiyiz. Daha önce Seydikemer, Fethiye’den ayrılan bir ilçemiz ve Fethiye ile Seydikemer’i ayrı görmemiz mümkün değil. Ben de bu bölgenin bir çocuğuyum, ben de Seydikemer'liyim. Fethiye’de yaşıyorum ve şu an Fethiye’de de belediye başkanlığı yapıyorum. Bizler asla ve asla ayrılamayız. Farklı siyasi görüşlerimiz olabilir. Her zaman muhtar arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılarda birlikteliklerimizi bundan söylüyoruz. Hedefimiz ortak! Bulunduğumuz bölgelere hizmet edebilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Elbette zor süreçlerden geçiyoruz. 2020 ve 2021 yılındaki bu salgınla ilgili mücadelelere hep beraber tanık oluyoruz. İnşallah 2022 yılı 2021 yılından daha güzel olacak. Bölgemiz adına ve salgından uzak güzel hizmetlerde bir arada olacağız” diye konuştu.

BAŞKAN KARACA; “BİR VE BERABER OLARAK BÖLGEMİZE GÜZEL HİZMETLER YAPMALIYIZ”

Başkan Yakup Otgöz ile ortak paydalarının hizmet ve yatırım olduğunu kaydeden Başkan Karaca: “Seydikemer’de 2014 yılında Yakup Başkanımız AK Parti’den ben Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olduk. Burada yaptığımız mitinglerde asla bir birimizin aleyhinde konuşmadık. Sizler de bunlara tanıklık ediyorsunuz. Ve böyle olmalı. Herkesin siyasi görüşü olabilir ama bir birimize saygı duymalıyız. Ayrım asla yapmamalıyız! Bir ve beraber olarak bölgemize güzel hizmetler yapmalıyız. Elbette bizlerin eksiklikleri olabilir. Belediyelerimizin bütçeleri bazen el vermeyebilir. Hizmetlerde eksiklik olabilir. Ama birbirimize bakışımızda asla ayrım yapmamalıyız” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN OTGÖZ; “SİZ MUHTARLARIMIZLA ÇOK YOL KATETTİK”

Muhtarlık görevinin öneminden bahseden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz; “Muhtarlık vazifesi kolay bir iş değil. Vatandaş ile devletin arasında görevi sizler yürütüyorsunuz. Sizler kaymakamın temsilcilerisiniz. Sizler olmadan bu işler yürümez. Ben de 2 dönem muhtarlık yaptım. Muhtarlık yapmak o zamanlarda daha zordu. Ben 1989-1999 yılları arasında 10 yıl muhtarlık yaptım. Büyükşehir yasası ile birlikte sizlerin işleri kolaylaştı. Muhtarlık görevi her şeyden önemli. Yeter ki bir oy ile kazansın, benim gözümde o bölgenin sorumlusudur. Seydikemer, Fethiye ile kıyaslandığında zor bir bölge. Ama siz muhtarlarımızın desteği ile çok mesafe katettik” dedi.

BAŞKAN OTGÖZ; “BİRLİK, BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Otgöz; “Pandemi bütün dünyayı etkilediği gibi Türkiye’yi de etkiledi. Bu süreçten en az hasarla çıkmak için birlik, beraberliğe ihtiyacımız var. Birlik ve beraberliği sağladıktan sonra inşallah 2022 yılı, 2021 yılından daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.

 


Okunma Sayısı: 1189