Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz başkanlığında Ocak ayı meclis toplantısı belediye hizmet binasında yapıldı.


SEYDİKEMER YENİ BİR AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE DAHA KAVUŞACAK

 

 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz başkanlığında Ocak ayı meclis toplantısı belediye hizmet binasında yapıldı. Meclis toplantısında 10 gündem maddesi ve 1 ek gündem maddesi görüşülüp oy birliği ile kabul edildi. Başkan Otgöz, meclis toplantısında yaptığı konuşmada; “2022 yılın ilk meclis toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Yeni yılın sizlere, ülkemize sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini temenni ediyorum. İnşallah 2022, 2021’den daha güzel olur. İnşallah hepimize hayırlı olur” dedi.

 

Başkan Otgöz’ün konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü. Tüm maddelerin oy birliği ile kabul edildiği meclis toplantısında her ayın ilk haftası Salı günü saat 14.00’da meclis toplantılarının yapılmasına ve Ağustos ayının izinli ay olmasına karar verildi. Mecliste İmar Komisyonu tarafından hazırlanan ve Seydikemer sınırları içerisinde Kırsal Yerleşik Alan Yönetmeliğine istinaden kırsal mahalle tespiti yapılmasına dair komisyon raporu görüşülüp 1 ay daha ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.

 

Toplantıda Yazı İşleri Müdürlüğüne ait 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 25. maddesi gereği Denetim Komisyonu oluşturulup üyeler belirlendi. AK Parti’den Durmuş Çetinkaya, Harun Hıra, Veli Furkan Türk, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Zeki Yanatma, İYİ Parti’den Uğur Karadon seçildi. Meclis toplantısında Zabıta Personeline 2022 Yılında ödenecek olan Aylık Fazla Çalışma Ücreti tespit edilip oy birliği ile kabul edilirken Yazı işleri Müdürlüğüne ait Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri Huzur Hakkı ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili müzekkere de görüşüp oy birliği ile kabul edildi. 

 

 AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ YAPILACAK

 

Meclisin en önemli gündem maddeleri arasında yer alan Kumluova Mahallesine Aile Sağlığı Merkezi kurulabilmesini kapsayan 9’uncu madde de mecliste görüşülüp, oy birliği ile kabul edildi. Seydikemer Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ortak taşınmazı olan Kumluova Mahallesi 160 ada 1 parsel’de kayıtlı 2.501,99 m² yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmazın 1/2 oranındaki hissesi ile Kumluova Mahallesi 126 ada 1 parsel’de kayıtlı 707,75 m² yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmazın birbiri ile takas edilmesine dair müzekkere görüşülüp oy birliği ile kabul edildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi meclisi iki taşınmazın birbiri ile takas edilmesini kabul ettiği takdirde Aile Sağlığı Merkezi yapılması için gerekli çalışmalar başlatılacak. Başkan Otgöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Kumluova, Karadere, Karaköy, Çukurincir’de Aile Sağlık Merkezi olarak bir tesis yapılması için bu takası uygun gördük” dedi.

 

Mecliste ek gündem maddesi de görüşülüp oy birliği ile kabul edildi. Seydikemer’de yaz aylarında yaşanan orman yangınları sırasında bölgeye gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Başkan Otgöz’den bilgi almıştı. Yangın söndürme çalışmalarında su tankerlerinin yetersiz kaldığını Bakan Kurum’a ileten Başkan Otgöz, yeni bir su tankeri istemişti. Başkan Otgöz’ün talebini Bursa Büyükşehir Belediyesine ileten Bakan Kurum’un talimatı üzerine Seydikemer Belediyesine 2010 model Cargo tipi ‘Özel Amaçlı Sulama Arazözü hediye edildi.

 


Okunma Sayısı: 1330