Seydikemer Belediye Başkanı, Yakup Otgöz tüm Türkiye’de Afrin operasyonu sonrasında çığ gibi büyüyen bayrak asma kampanyasına destek verdi.


Seydikemer Belediye Başkanı, Yakup Otgöz tüm Türkiye’de Afrin operasyonu sonrasında çığ gibi büyüyen bayrak asma kampanyasına destek verdi. Esnaflara bayrak dağıttıran Başkan Otgöz, “Bu süreçte millet olarak askerlerimize olan desteğimizi evlerimize, işyerlerimize bayrak asarak gösterelim.” dedi.

Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD/YPG ve DAEŞ'e mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri, Mehmetçik ve vatandaşa moral olması için Türk bayrağı asma kampanyası başlatıldı. Her ev, iş yeri ve sokağa Türk bayrağı asmayı amaçlayan kampanyaya Seydikemer Belediyesi’nden de destek geldi. Esnaflara Türk Bayrağı dağıttıran Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, vatandaşlara çağrıda bulunarak evlerine, işyerlerine bayrak asmalarını istedi. Başkan Otgöz yaptığı açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetlerimize moral desteği vermek amacıyla Seydikemer Belediyesi olarak esnaflarımıza bayrak dağıtıyoruz. Seydikemerli vatandaşlarımızın da balkonlarını, işyerlerini bayraklarla donatmasını rica ediyoruz. Türk Ulusu, Mehmetçiğinin her zaman en büyük destekçidir. Bu millet hiçbir zaman uşak olmamıştır. Hiç kimsenin egemenliği altında yaşamamıştır. Bağımsızlığına, toprak bütünlüğüne kasteden hainlere gerekli dersi vermiştir. Allah, askerimizin yar ve yardımcısı olsun” şeklinde konuştu. 


Okunma Sayısı: 2704