Fethiye Seydikemer İlçeleri Süt Üreticileri Birliğinin 2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.


Fethiye Seydikemer İlçeleri Süt Üreticileri Birliğinin 2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı Birlik Merkezinde (Esinti Restaurant) yapıldı. Olağan Genel Kurula; Seydikemer Belediye Başkan Vekili Zeynep Yalçınsoy, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Karakuş ve Mustafa Ali Türkan, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Denizli Süt Üreticileri Birliği Başkanı ve Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Münir Altınbaş, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (FTSO) Osman Çıralı, Seydikemer İlçe Tarım ve Orman Müdürü Engin Maraşlı ve birlik üyeleri katıldı.  

Divan başkanlığını Denizli Süt Üreticileri Birliği Başkanı ve Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Münir Altınbaş’ın yaptığı Olağan Genel Kurul Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda, gündem maddeleri tek tek okunarak ibraz edildi. Tek listeyle gidilen Olağan Genel Kurulda mevcut başkan Turgut Tokmak, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. 

Olağan Genel Kurul’un Fethiye ve Seydikemer’e hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Tokmak, kendisine destek olan herkese teşekkür etti. Olağan Genel Kurul toplantısında çiğ süt üreticilerinin yaşadığı sorunları dile getiren Başkan Turgut Tokmak, ayrıca Seydikemer’de tarım ve hayvancılığın gelişmesinde büyük bir paya sahip olacak Tarıma Dayalı İhtisas Süt Organize Sanayi Bölgesiyle (TDİOSB) ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. Okunma Sayısı: 2128