Seydikemer Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. Maddesi gereği Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.


Seydikemer Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. Maddesi gereği Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Seydikemer’e Gençlik Merkezinin Kurulması amacıyla Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e imza yetkisi verilmesi oy birliği ile kabul edildi. 

Seydikemer Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı meclis başkanı Bayram Önder Akdenizli başkanlığında gerçekleşti. Belediye Meclis Salonu'nda Pandemi kurallarına uyularak yapılan toplantıda Katip üyeliğini Mustafa Karakuş ve Zeynep Yalçınsoy üstlendi. 

Açılış ve yoklamayla başlayan Temmuz ayı meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. 

Destek Hizmetleri Müdürlüğüne ait 7 adet otomobilin ekonomik ömrünü doldurması nedeniyle peyderpey taşıt olarak satılması ve yerlerine araç alınmasına ilişkin 17.06.2021 tarih ve 4696 sayılı müzekkere görüşülüp oy birliği ile kabul edildi. 

SEYDİKEMER’E GENÇLİK MERKEZİ KURULACAK
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ait Seydikemer Gençlik Merkezi’nin (SEGEM) Kurulması ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yapılacak sözleşmelere imza atmak için Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e yetki verilmesine dair 02.07.2021 tarihli ve 5206 sayılı müzekkere görüşülüp oy birliği ile karara bağlandı. 
 
Mali Hizmetler  Müdürlüğüne ait 02.07.2021 tarihli ve 5254 sayılı İlçemiz Menekşe Mahallesi 293 ada 2 parsel’de kayıtlı bulunan tapuda Belediye Tüzel kişiliğine ait işyerinin (Esinti Restaurant) Belediye şirketi olan Tlos Turizm İmar Ticaret ve Sanayi Limited Şirketine meclisçe belirlenecek bir kira bedeli üzerinden geçici süreliğine kiraya verilmesi konusunun görüşülüp oy birliği ile karara bağlandı. 


Okunma Sayısı: 1764