Seydikemer’de, Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Hizmet Binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.


BAŞKAN OTGÖZ; “SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN ÖNCELİKLERİ BELEDİYEDE HER ZAMAN VARDIR”

Seydikemer’de, Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Hizmet Binasının temel atma töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Belediye olarak her zaman Sivil Toplum Örgütlerinin yanında olduklarını belirterek; “Sivil Toplum Örgütlerinin öncelikleri belediyede her zaman vardır. Kısa zamanda projenin ruhsatını  verdik. İnşaatına başlandı Seydikemer’e hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası tarafından Cumhuriyet Mahallesi'nde temel atma töreni gerçekleştirildi. Hizmet binası temel atma törenine; AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak,Mustafa Karakuş, Mustafa Ali Türkan,Seydikemer İlçe Jandarma Komutanı Sadık Çetin, Seydikemer İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, Ak Parti Seydikemer Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yalçınsoy, Ak Parti Seydikemer Gençlik kolları Başkanı Ramazan Sıtkı Ülker, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Seydikemer İlçe Başkanı  Cemil Daydır, Muğla Ticaret İl Müdürü Gülşah Yalçınkaya, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet  Soydemir,  Seydikemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Harun Sağır, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş,Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, Mahalle Muhtarları, daire amirleri, Esnaflar, Şoförler ve  vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan temel atma töreni, programa katılan protokol üyelerinin konuşmalarıyla devam etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, hizmet binasının temel atma törenini gerçekleştirmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

YALÇINKAYA; “HUZUR VE GÜVENLİK ESNAFIN OLDUĞU YERDE HER ZAMAN VARDIR”

Muğla Ticaret İl Müdürü Gülşah Yalçınkaya; “Bizi biz yapan değerlerin esnaf ve sanatkâr camiasında kuşaktan kuşağa, nesilden nesile aktarıldığına inanıyorum. Muğla esnaf sanatkârlar bakımından nüfusa oranla Türkiye’nin ikinci ili. Bu Muğla’ya ne sağlıyor derseniz eğer; emniyet güçlerine çok iş düşmemesini sağlıyor. Huzur ve güvenlik esnafın olduğu yerde her zaman vardır. Çünkü esnaf huzur ve güvenliğin olduğu yerde olmak ve orada çalışmak ister. Bu vesile ile hizmet binasını kazandıran başkanlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN OTGÖZ; “BELEDİYE OLARAK HER ZAMAN DESTEK OLDUK”

Belediye olarak her zaman Sivil Toplum Örgütlerine öncelik verdiklerini dile getiren Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz; “2014 yılında bu yola baş koyuldu. Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ticaret Odası, Ziraat Odası, Muhtarlar Odası, Süt Birliği olmak üzere Seydikemer’de Sivil Toplum Örgütleri kuruldu. İlçe olduktan sonra yeni düzenler kurmak o kadar da kolay olmadı. Belediye olarak tüm kurumlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık, yardımcı da olduk. Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nın yapılmasında Mehmet Başkanım ile birlikte acil olarak projenin yapılmasında öncelik sağladık. Sivil Toplum Örgütlerinin öncelikleri belediyede her zaman vardır. Kısa zamanda projenin ruhsatı verdik. İnşaata başlıyor. Seydikemer’e hayırlı olsun” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; “2014 yılı Muğla için yeni bir yönetim tarzına geçmekle, Büyükşehir Yasası ile farklı organizasyonlar, yeniden yapılanmalar ortaya koydu. Ve Seydikemer’in de yeni ilçe olarak tüm kurum ve kuruluşları ilçeye has olarak, ilçe bazında kuruldu ve gelişti. Her yerde yeni kuruluşla ilgili önemli sancılar yaşandı. Ama Başkanımızın da ifade ettiği gibi Mehmet Başkanımız, Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nın kurulması ve bu hale gelmesinde gerçekten çok büyük bir emek sarf etti. Yeni kurulmuş, kiradalar ama kısa sürede mukayeseli olarak baktığımızda daha az olan üye sayısı ile şimdi kendi binalarının temelini atıyorlar” ifadelerini kullandı.

VEKİL GÖKCAN; “SEYDİKEMER’İ SIFIRDAN İNŞA ETTİK”

Seydikemer’e yapılan hizmetlerde bahseden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan; “Seydikemer yaklaşık 8 yıl önce Fethiye’den ayrılarak kurulan yeni bir ilçe. Yeni bir ilçeyi sıfırdan başkanlarımızla birlikte dizayn etmeye çalıştık. Yeni bir Hükümet Konağı ve Belediye Hizmet Binamız var. Seydikemer’de hastanemiz yoktu, ama inşaatı bitmek üzere. Bu bölgenin insanı Fethiye’ye gitmek durumunda kalıyordu. Seydikemer Devlet Hastanesi inşallah bittiğinde burada yaşayan vatandaşlarımız sağlık hizmetlerine en iyi şekilde yerinde tedavisini olacak, hizmetini alacak. Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül ile görüştük. Fethiye’ye yeni bir Adalet Sarayı yapıyoruz ama dedik ki Seydikemer’de de büyük bir yoğunluk var, Seydikemer’in de ihtiyacı var. Seydikemer’de de inşallah yeni bir Adalet Sarayını müjdesini verebiliriz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nın temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

 


Okunma Sayısı: 1623