BAŞKAN AKDENİZLİ: “MİLLETİMİZİN HER BİR FERDİYLE BİRLİKTE VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK”​


BAŞKAN AKDENİZLİ, ASRIN FELAKATİ 6 ŞUBAT DEPREMİNİ ANDI

BAŞKAN AKDENİZLİ: “MİLLETİMİZİN HER BİR FERDİYLE BİRLİKTE VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK”

Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen 6 Şubat Depremi nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli 6 Şubat depreminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet dileyen Başkan Akdenizli, bir daha böyle bir afetin yaşanmamasını diledi. Başkan Akdenizli mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tüm Türkiye bundan 1 yıl önce Kahramanmaraş Merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetinde iki büyükdepremle sarsıldı. Tarihler 6 Şubat’ı gösterirken meydana gelen deprem 11 ilimizde büyük yıkımlara neden oldu. Dünyada bile eşi benzeri görülmemiş depremde yüzbinlerce vatandaşımız hayatlarını kaybetti. Binlerce vatandaşımız evsiz kaldı. Seydikemer Belediyesi olarak deprem felaketinin ilk anından itibaren depremzedelerin yaralarını sarmak için büyük bir mücadele ettik. Muğla Valiliğimizin himayelerinde Kapalı Spor Salonunda kurulan yardım toplama merkezinde Seydikemerli hemşehrilerimiz ellerinde olan tüm imkanlarını yardım merkezine yığdı. Gıdadan hijyen ürünlerine, giyimden odun ve sobasına kadar tüm ihtiyaçları koordineli bir şekildetoplayıp 31 yardım tırını deprem bölgesine gönderdik. 

Seydikemer Belediyesi olarak arama kurtarma çalışmalarına destek vermesi amacıyla 2 damperli kamyon, 2 ekskavatör, 4x4 bir tane kepçe olmak üzere 5 aracını ekiplerle birlikte afet bölgesine gönderdik. Depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber olan Seydikemer Belediyesi’nin tüm çalışanları, maaşlarının bir kısmını deprem bölgesi için topladı. Yardım kampanyası çerçevesinde toplanan yaklaşık 70 Bin TL AFAD’ın yardım hesabına bağışlandı.

Meclis üyelerimizle deprem felaketinin en çok etkilendiği Hatay’ın Antakya ilçesini ziyaret edip, görevli ekiplerimize destek olduk. Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde iftar çadırı kurduk. Yine Seydikemer’imize gelen depremzedelerimiz için iftar programı düzenleyip, yalnız olmadıklarını onlara hissettirdik. 

Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren, depremden etkilenen kardeşlerimizin yaralarını sarmak, maddi ve manevi destek vermek için devletimizin tüm birimleriyle, sivil toplum kuruluşlarımızla, aziz milletimizin her bir ferdiyle birlikte var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını diliyor, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, yakınlarına ve aziz milletimize bir kez daha sabr-ı cemil niyaz ediyorum.

 


Okunma Sayısı: 279