Ankara’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında bakanlarla yapılan toplantıda Seydikemer’e pek çok yatırımın kazandırılmasını sağladı.


Seydikemer Belediye Başkanı AK Partili Yakup Otgöz, Ankara’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında bakanlarla yapılan toplantıda Seydikemer’e pek çok yatırımın kazandırılmasını sağladı. Seydikemer Devlet Hastanesi’nin ihale tarihinin belirlendiğini, Saklıkent’in 5 yıl daha belediye tarafından işletilmesinin sağlandığını, TOKİ’den Millet Bahçesi projesine kadar pek çok yatırımın önün açıldığı öğrenildi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Ankara dönüşü yaptığı bilgilendirme toplantısına İlçe Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Kaynak ve Mustafa Ali Türkan, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldılar. Kardeşler Restoran’daki kahvaltılı toplantı sohbet havasında geçti.

“CUMHURBAŞKANIMIZ DESTEK OLUYOR”

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz konuşmasında, “31 Mart seçimlerinin ardından projelerimizi hayata geçirmek adına gece gündüz çalışıyoruz. İlçemizin en önemli konularından birisi imar planının yapılmasıydı. Bu konuda ihalemizi yaptık. 23 Ağustos Cuma günü de sözleşmemizi imzaladık. İlçemiz için hayırlı uğurlu olsun. Hastanenin yapılacak yerin karşısında bulunan Tavşan Beleni olarak bilinen yerde, orman içinde mesire ve dinlenme yeri yapım çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımız burada hem piknik yapabilecek hem de aileleriyle hoşça vakit geçirebilecekler. Cumhurbaşkanımız ile 17 Ağustos’ta yapmış olduğumuz toplantının, ilçemiz için hayırlara vesile olacağından kimsenin endişesi olmasın. Seydikemer’imiz, Cumhurbaşkanımız sayesinde hak ettiği hizmeti yine Cumhurbaşkanımızın destekleri ile alacaktır” dedi.

İHALE 24 EKİM’DE

Ankara’daki toplantı hakkında bilgi veren Başkan Otgöz, “Biz Cumhurbaşkanımız nezdinde bakanlarımıza Seydikemer’in sorun ve projelerini ilettik. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay başkanlığında Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ve bakan yardımcılarından oluşan heyetle Milletvekillerimiz Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan, İl Başkanı Kadem Mete ile yapılan toplantıda Muğla’mıza ve Seydikemer’imize yapılacak yatırımlar tek tek gündeme alındı. Birçok proje ilgili bakanlıklar tarafından çalışmalara başlanmasına karar verildi. Seydikemer’imize yapılacak proje ve yatırımların takibini yapmaya devam edeceğiz. Bu görüşmeler neticesinde 150 yataklı Seydikemer Devlet Hastanesinin ihalesinin 24 Ekim 2019 tarihinde yapılacağı müjdesini vermekten de mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı. 

SAKLIKENT KANYONU İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Otgöz, “Eşen Çayı’ndaki ıslahı tamamlanan bölgede bin 300 metre yeşil yürüyüş ve bisiklet yolunun yapımına hızla başlayacağız. 5 adet halı sahanın ilçemizin ihtiyaç olan yerlerine yapılması, çöp kamyonu, yol süpürme aracı, 300 adet yeni çöp konteyneri, Karadere ve Kumluova sahil yollarının yol ağına alınması için gerekli çalışma yapıldı. Saklıkent Kanyonu’nun işletmeciliğini protokolle 5 yıllığına belediyemize almıştık. Şimdi yine kanyonunun işletmeciliği 5 yıl daha Seydikemer Belediyemize kazandırılmıştır. Seydikemer’e hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 DEVAM EDEN PROJELER VAR

Konuşmasını sürdüren Otgöz, “Şu anda görüşme ve çalışmaları devam eden projelerimiz de bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse; Seydikemer’e yakışır bir Millet Bahçesi projemizin yapılması… Bunun için bakanımız talimat verdi. İmar çalışmaları bitmediği sürece bu projeye başlama imkanımız yok. Eşen Çayı’nın yanındaki 46 dönümlük alana yapılmasını planlıyoruz. Yaka yolunda çalışmalarımız devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanımız söz verdi. Eksikler tamamlandıktan sonra Yaka yolunun satıh kaplamasını da yapacağız. Seydikemer’in en önemli yatırımlarından birisi de TOKİ olacaktır. Bu konuda çalışmalarımız da bitiyor. Menekşe Mahallesi’nde bulunan 65 dönüm alanda bu çalışmayı hayata geçireceğiz. Bakanımızdan söz aldık. TOKİ’nin ikinci ayağını ise Seki Mahallesi’nde yapmayı düşünüyoruz. TOKİ çalışmalarımız iki etap olarak devam edecek. Seydikemer merkezde ikinci köprünün yapılması için talimat verildi. Bunun da takipçisi olacağız. Okullarımız eksik… Anadolu Lisesi ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ilçemize kazandırılması adına Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Milli Eğitim Bakanımıza talimatı verdi. İmar planı bittikten sonra kültür merkezi, gençlik merkezi, kapalı pazar yeri de projelerimizin içinde olacak. Seydikemer’e verdikleri bu anlamlı destek için Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve bakanlarımıza, bize bu imkanı sağlayan milletvekillerimize, il ve ilçe başkanımıza çok teşekkür ederim” dedi.

KÖRFEZ TEMİZLİĞİ 290 MİLYON TL

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Otgöz, daha önce yarım kalan Karabel Tünelinde çalışmaların en kısa sürede başlayacağını belirtip, “Bakanımız sadece ara verdik. Tünel çalışması devam edecek. Fethiye Körfezi hükümetimiz tarafından temizlenecek. 290 milyon TL’lik bir yatırım. Bakanımız en kısa zamanda çalışmaların başlayacağının sözünü verdi. Belirlenen periyotlar şeklinde dip çamuru temizlenecek. Erendağı Kayak Merkezi konusu gündeme gelmedi” ifadelerini kullandı.

“İLÇEMİZDE AHENK VAR”

Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer’de bir ahenk olduğunu bildirip, “Seydikemer yeni kurulan bir ilçe. Her geçen gün eksikliklerini tamamlama konusunda belediyemiz var gücüyle gayret gösteriyor. Buradaki katkı ekip çalışması marifetiyle gerçekleşmektedir. İlçemizde bir ahenk var” dedi. Gökçekuyu, “Kaymakamlığımızla, belediyemizle, diğer kurum müdürlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, yerel siyasetle ve değerli basın mensuplarımızla işbirliğinde hareket ediyoruz. En önemli sorunumuz imar planı. Bütün yatırımlar bu sorunlar çözülmesi ile hız kazanacak. Başkanımız müjdeli haberler ile geldi. Ankara yollarına düştüğünde hiçbir zaman sonuçsuz dönmedi. Seydikemer’in sorunlarının çözümüne destek veren Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

“GAYRET HARCIYORUZ”

AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş de, “Belediye Başkanımızın söz ettiği Marmaris görüşmesinde ben de vardım. Belediye Başkanımız ile uyum içerisinde Seydikemer’in sorunlarını takip etmeye, projeleri tamamlamak adına gayret harcıyoruz. Çalışmalarımıza aynı şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.Okunma Sayısı: 1568