Seydikemer Belediyesi, Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük turizm fuarlarından biri EMITT 2020’de yerini aldı.


Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük turizm fuarlarından biri EMITT 2020 kapılarını açtı. Seydikemer Belediyesi, dünyanın en büyük fuarlarından biri EMITT’te, yurt içinden ve yurt dışından katılacak turizm profesyonellerine ve ziyaretçilerine bölgeyi en iyi şekilde tanıtmak için özel tasarımlı stant ile 3 nolu salonda B-372 stantta yerini aldı.

Bu yıl 30 Ocak- 2 Şubat tarihlerinde 24’üncüsü düzenlenen EMITT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) iş ortaklığında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenleniyor. Fuar alanında yerini alan Seydikemer Belediyesi, ilçenin öne çıkan doğal ve kültürel değerlerini tanıtıyor. Saklıkent Kanyonundan Dont Mahallesine, Tlos Antik Kentinden Letoon Antik Kentine, Karadere Plajından Likya Yoluna, Girdev Gölünden Karanlıkiçi Kanyonuna kadar ilçenin doğal ve tarihi güzellerine katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Doğal ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı stand ta konukları, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş ve Seydikemer’de faaliyet gösteren turizmciler karşıladı.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz Seydikemer tarihi, tarımı ile çok ilerledi. Turizmimizi daha da geliştirmeye çalışıyoruz. İlçemizde 3 mevsimi aynı anda yaşayabiliyoruz. Saklıkent bir dünya markası durumunda. Orayı daha fazla güzel hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda fuarlara katılmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Okunma Sayısı: 495