Seydikemer Belediyesi, Yemen’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak harekete geçti.


Seydikemer Belediyesi, Yemen’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak harekete geçti. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz tarafından başlatılan kampanya ile toplanan bir miktar para banka hesabına yatırıldı.

Aralık ayı başında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ‘Yemen’e Sessiz Kalma’ adıyla başlatılan yardım seferberliğine destek olmak için Seydikemer Belediye başkanı Yakup Otgöz öncülüğünde kampanya başlatıldı. Ak Parti’li Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Ak Parti İlçe Teşkilatı, kadın kolları üyeleri ile birlikte Diyanet Vakfı’nın hesabına Yemenli mazlumlar için para yatırarak ‘Yemen’e sessiz kalma’ mesajı verdi.

Yakup Otgöz, “Yemen’deki kardeşlerimiz çok zor günler geçirdi. Onlara yardım etmek amacıyla elimizden geldiğince yardım topladık. İnşallah Yemen’deki savaş bir an önce biter. İnsanların, Müslümanların bir daha savaş görmemesini diliyoruz. Allah bir daha Müslüman kardeşlerimize savaş göstermesin” dedi.

AK Parti Seydikemer İlçe Başkanı Salih Gümüş, “Yemen’deki kardeşlerimize yardım eli uzatmak amacıyla bankaya bir miktar para yatırdık. Amacımız farkındalık oluşturmak. İnşallah 2019 yılında yeni savaşlar  ve açlık olmaz. Huzur ve refah içinde bir yıl geçiririz” dedi. 


Okunma Sayısı: 2208