Seydikemer Çaykenarı Ortaokulu'nda öğrencilerin hazırladığı 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.


Seydikemer Çaykenarı Ortaokulu'nda öğrencilerin hazırladığı 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Fuara büyük ilgi olurken öğrenciler tarafından hazırlanan projeler göz kamaştırdı. 

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan "Eğitimde İşbirliği Protokolü" kapsamında bilimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Seydikemer Çaykenarı Ortaokulu tarafından düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışına Seydikemer Kaymakamı Yıldız Büyüker, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Karakuş, Ramazan Kaynak ve Mustafa Ali Türkan, Okul Müdürü Özgür Uçar, Proje Yürütücüsü Evsen Angılcı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 2 gün boyunca açık kalacak TÜBİTAK Bilim Fuarını ziyaret eden katılımcılar, öğrenciler tarafından hazırlanan projeler hakkında okul müdürü Özgür Uçar ve proje yürütücüsü Evsen Angılcı’dan bilgi aldı. 

Birbirinden ilginç projeler karşısında gurur duyduklarını belirten Seydikemer Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Karakuş, Ramazan Kaynak ve Mustafa Ali Türkan, öğrencilere başarılar dileyerek Türkiye’nin araştıran, sorgulayan ve yeni icatlar bulan gençliğe ihtiyaç duyduğunu ifade ettiler.


Okunma Sayısı: 1019