Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul edişinin yıl dönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü, Seydikemer’de düzenlenen etkinlikle kutlandı.


Seydikemer’de düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları, sabah Cumhuriyet ve Demokrasi meydanında  Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü Ferah SAN ve öğretmenlerimizin Anıta çelenk koyması ile tören sona erdi.

Şehit Gürcan Akan İlkokulu konferans salonunda devam eden kutlamalar Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Öğretmenler Günü ile ilgili mesajlar ve şiirler okunması ile devam etti. Günün ve önemini belirten konuşmayı yapan  Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah SAN; öğretmenlik mesleğinin önemine değinip öğretmenlerin bu gününü kutladı.

Müzik öğretmeni Arif Sümbül ve Gölbent Ramazan Patat Ortaokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan konser büyük beğeni topladı.

Emekli olan öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri” ve  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan yarışmalarda İlçede dereceye giren öğrencilere ödüllerini Seydikemer Kaymakamı Sayın Haktan GÖKÇEKUYU ve Seydikemer Belediye Başkanı Sayın Yakup OTGÖZ tarafından verilmesiyle tören son buldu.


Okunma Sayısı: 282