YAKA VE TLOS ANTİK KENTİ YOL ÇALIŞMASI...


Muğla İlinin Seydikemer İlçesi sınırlarında bulunan Yaka Köyü ve Tlos Antik Kentinin yol düzenlemesi Seydikemer Belediyesi Ekipleri tarafından yapılıyor. Yerleşik yaşamlarını sürdüre nvatandaşların yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin araçları ile geliş ve gidişlerinde çok büyük sıkıntılar çekiliyordu. Artık yolun dar bölgeleri genişletildi. Sıcak asfalt dökümü ile sorunsuz bir yol yapılmış olacak.

Muğla İli Seydikemer İlçesi Yaka Köyü yolu yıllardır dar olmasından dolayı iki araç yan yana geçemiyordu. Seydikemer Belediyesi tarafından önce Muğla Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun 23.03.2018 tarihinde ve 6222 sayılı kararı ile 980 metrelik yeni güzergah onaylatılması yapıldı. Ardından 30.01.2020 tarihinde yaklaşık 7.000.000.00 Yedimilyon TL bedel ile ihalesi yapılmıştı.

Şimdi ise çalışmaların başladığını müjdeleyen Seydiikemer Belediyesi Başkanı Yakup Otgöz, "Güneşli-Yaka Tlos Antik Kenti Yolu yeni güzergah dahil yaklaşık 4.7km uzunluğundadır. Dünya genelinde yaygın olan Covid-19 süresince yapımına ara verilemeden devam eden Tlos antik kenti yolunun yapımını önümüzdeki hafta başına kadar yapımını tamamlamak için ekiplerimiz planlamasını yaptığını belirtti. 

Tos antik kenti yol yapımında katkıları ile bizlere destek oldu diyen Başkan Otgöz, "Kültür ve Turizm Bakanlığımıza ve Muğla Valiliğin eski Sayın Valisi Sayın Esengül Civelek ve Sayın Orhan Tavlı'nın da emeklerinin bulunduğu bu yolda kısa sürede tamamlanan sıcak asfalt çalışması bitmiş olacak." Dedi. 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz: Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy, Eski Valimiz Sayın Esengül Cevelek'e ve Yeni Valimiz Sayın Orhan Tavlı'ya Milletvekillerimiz Sayın Mehmet Yavuz Demir ve Sayın Yelda Erol Gökcan, İl Başkanımız Sayın Kadem Mete'ye, İlçe Başkanımız Sayın Salih Gümüş'e emeklerinde ndolayı Seydikemerliller adına teşekkür ediyorum." Dedi. 


Okunma Sayısı: 51