SAKLIKENT KANYONU'NU 223 BİN 047 KİŞİ ZİYARET ETTİ


SAKLIKENT KANYONU'NU 223 BİN 047 KİŞİ ZİYARET ETTİ

Seydikemer ilçemizin doğal zenginlikleri arasında yer alan Saklıkent Kanyonu, Covid-19 pandemisine rağmen yaz sezonunda 223 bin 047 kişi ziyaret etti.

Seydikemer ilçemiz tarihi kadim kültürleri barındırmanın yanında doğal güzellikleriyle de ön plana çıkıyor. Antalya ile Muğla illerimizi birbirinden ayıran Saklıkent Kanyonu normalleşme süreciyle birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Pandemiye rağmen 2020 yaz sezonunda Saklıkent Kanyonu'na 223 bin 047 misafir ziyaret etti.

Covid-19 pandemisi nedeniyle ziyaretçilerin sağlıklı bir tatil geçirebilmesi amacıyla kanyon girişinde ve belirli noktalarda dezenfektan noktaları kuruldu. Kanyon içerisindeki görevli personeller ise sosyal mesafe ve hijyen konusunda sık sık uyarıda bulunuyor.

Saklıkent Kanyonunda sıcaklığı 5 derece olan sudan geçen yerli ve yabancı turistler, 18 kilometre uzunluğundaki kanyonu keşfedebiliyor. Yüksekliği 100 metreyi bulan dağların arasında yürüyenler, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcağa karşı klima ortamına girmiş gibi oluyor. Dik yamaçlar arasında yürüyen misafirler, keşfedilmeyi bekleyen güzellik karşısında adeta büyüleniyor.

ADRENALİN TUTKUNLARINI AĞIRLIYOR

Saklıkent Milli Parkına gelen misafirler, kanyonun büyüleyici atmosferinden çıktıktan sonra çamur banyosu yapabiliyor. Kanyona gelen adrenalin tutkunları da rafting, zipline ve bungee jumping gibi aktivitelere katılabiliyor.

"ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz, kanyonda koronaya karşı tüm tedbirlerin alındığını dile getirdi.  

Seydikemer Belediye Başkanımız Yakup Otgöz: "Seydikemer Belediyesi olarak Saklıkent'e gelen ziyaretçilerimizin sağlıklı bir şekilde tatillerini geçirebilmeleri için tüm tedbirleri aldık. Dezenfektan işlemleri sık sık devam ediyor. Normalleşme sürecinde Saklıkent'i 223 bin 047 kişi ziyaret etti. Saklıkent Kanyonu sadece Türkiye'ye değil dünyaya mal olmuş bir güzellik. Bu nedenle Saklıkent'e daha çok misafirin gelmesi ve daha çok kişinin tanıması amacıyla çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.


Okunma Sayısı: 508